Sberbank v pondělí 28. února 2022 nechává pobočky uzavřené

26. 2. 2022

Sberbank CZ v pondělí 28. února 2022 nechává své pobočky uzavřené. Důvodem je nepříznivá geopolitická situace, na základě které došlo v krátké době k zásadnímu odlivu depozit jejich klientů. Sberbank CZ na řešení této mimořádné situace úzce spolupracuje se svým akcionářem a průběžně informuje Českou národní banku.

„Je mi velice líto situace, které nyní čelí naši klienti, obchodní partneři i zaměstnanci. I přes úzkou spolupráci s naším akcionářem se nám bohužel nepodařilo nadále zajistit poskytování služeb našim klientům v plném režimu. Společně s našimi zaměstnanci vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom překonali následky aktuální geopolitické situace a našli co nejpřijatelnější řešení pro všechny naše klienty co nejdříve. Ráda bych jim všem poděkovala za pochopení této mimořádné situace, kterou způsobily externí faktory. Rovněž jsme informovali ČNB a úzce s ní spolupracujeme,“ řekla Marijana Vasilescu, předsedkyně představenstva a CEO Sberbank CZ.

Česká národní banka v pátek 25. 2. uvedla, že situaci kolem Sberbank v důsledku napadení Ukrajiny Ruskem nejen monitoruje, ale především dohledově řeší. Pro tyto situace jsou nastaveny standardní postupy jak na straně dohlíženého subjektu, tak České národní banky s cílem minimalizovat dopady na klienty.

Pobočky banky, které byly z bezpečnostních důvodů v pátek 25. 2. uzavřeny, nebudou v pondělí otevřeny a zastavené zůstanou rovněž karetní transakce a internetové bankovnictví. Depozita klientů jsou pojištěna ze zákona, více lze najít na webových stránkách České národní banky nebo na webových stránkách Garančního systému finančního trhu. Informace o dalších krocích budou průběžně zde na webu.