Syndikované a klubové financování

Výhody pro Vás

  • Získání financování (úvěry, příp. záruky), které z pohledu částky, struktury či rizika překračuje možnosti jedné banky.
  • Projednání podmínek financování s jednou vedoucí bankou (aranžérem) či pouze s úzkou skupinou bank.
  • Získáním syndikovaného či klubového financování roste kvalita – „jméno“ klienta na finančním trhu.

Podrobné informace o produktu

Podrobnější informace o cenových podmínkách Vám rádi sdělí naši poradci

Sberbank CZ je aktivním účastníkem na trhu syndikovaného a klubového financování v České republice.

Jedná se o organizované financování poskytnuté korporátním klientům, municipalitám či institucím, příp. ekonomické skupině těchto klientů, více bankami. Takto mohou být poskytnuty úvěry na akviziční, exportní, komoditní, projektové, realitní a provozní financování, příp. i bankovní záruky; v individuálně nastavené struktuře a s různou délkou splatnosti.

Charakteristika syndikovaného financování

Financování poskytnuté skupinou bank. Účastníky financování typicky zastupuje jedna vedoucí banka (aranžér), která v období přípravy s příjemcem projednává podmínky financování.  Následně přizve k úpisu na financování  další banky a zajistí vypracování a podpisy  společné smluvní dokumentace.  Banky, které se úpisu účastnily mohou  postoupit  část své účasti na další zájemce (participanty).   Vedoucí banka v průběhu financování vystupuje v pozici agenta, který je zástupcem věřitelů vůči příjemci financování a vykonává navazující administrativně správní agendu.

Charakteristika klubového financování

Zásady jsou obdobné jako u syndikovaného financování, avšak vstupní účastníci si svůj podíl na financování v plné výši ponechají.  I v tomto případě pod vedením koordinátora klubu, resp. vedoucí banky.

Užitečné dokumenty

Podkladové dokumenty vyžadované od klienta jsou stanoveny individuálně,  s ohledem na typ a strukturu požadovaného financování. V zastoupení zúčastněných účastníků financování je s klientem projedná vedoucí banka syndikátu (aranžér) či koordinátor klubu.

Kontaktujte nás

  • Na kterékoli pobočce Sberbank CZ
  • Na infolince 800 133 444
  • Prostřednictvím e-mailu municipality@sberbank.cz nebo kontaktního formuláře na této stránce
  • Detaily kontaktů naleznete zde