Sberbank rošířila svůj vozový park o vozy Škoda Octavia Combi Style iV s plug-in hybridním pohonem

02.02.2021

Sberbank, která se dlouhodobě zaměřuje na udržitelnost životního prostředí, rozšířila svůj vozový park o 21 vozů Škoda Octavia Combi Style iV s plug-in hybridním pohonem. Pokračuje tak v trendu, který zahájila již loni, kdy zařadila do svého vozového parku první plně elektrické vozy Škoda Citigo.

„Zatímco malé elektrické vozy, které jsou zcela bezemisní, využívají naši zaměstnanci k jízdám hlavně po městě, nové hybridní vozy budou používat k cestám po celé republice. Na kratších cestách využijí hlavně elektromotor, na těch delších pomůže benzínový motor, takže není potřeba během dne dobíjet baterie. Je to optimální volba, časově efektivní a zároveň šetrná k životnímu prostředí,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace a marketingu a člen správní rady Nadačního fondu Sberbank. „Celkem dnes provozujeme téměř 90 vozů. Loni jsme zahájili postupnou obměnu vozového parku elektrickými a hybridními vozy Škoda a v souvislosti s ní řešíme také instalaci dalších dobíjecích stanic v objektech Sberbank a dobíjecí karty pro naše zaměstnance, kteří tyto vozy budou používat. Nové vozy mají nižší náklady na provoz. Jsem přesvědčená, že se nám tato investice v dlouhodobém horizontu vyplatí,“ doplnila Andrea Marhounová, vedoucí odboru Facility management.

„Jsem velice ráda, že dále rozšiřujeme spolupráci se společností Sberbank a zajišťujeme nyní financování na obnovu jejího vozového parku právě pro vozy Škoda Octavia s hybridními pohony. Sberbank CZ je jednou z prvních bank, které odpovědně přistoupily k obnově svého vozového parku s takovým důrazem na udržitelnost životního prostředí,“ doplnila Zuzana Masopustová, regionální manažerka prodeje Volkswagen Financial Services.

ŠKODA OCTAVIAᵉ iV je první vůz s plug-in hybridním pohonem, sériově vyráběný ve ŠKODA AUTO. Pohon vozu ŠKODA OCTAVIA Combi Style iV zajišťuje benzinový motor 1,4 TSI o výkonu 85 kW a elektromotor o výkonu 85 kW. Celkový systémový výkon činí 150 kW. Maximální točivý moment, který činí 350 Nm, je přenášen přes šestistupňovou automatickou převodovkou DSG na přední kola. Emise CO2 činí 31 g/km v režimu WLTP. Vůz tak již nyní plní emisní normu EU6d. Vysokonapěťová lithium-iontová baterie umožňuje dojezd v čistě elektrickém módu až 67 km v režimu WLTP. Dynamický rozjezd zajišťuje elektromotor, jehož maximální točivý moment je k dispozici hned od startu. Ve sportovním režimu, který poskytuje maximální systémový výkon, zrychluje ŠKODA OCTAVIA Combi Style iV z 0 na 100 km/h za 7,8 s, a dosahuje maximální rychlosti 220 km/h. Více o voze na stránkách Škoda Auto. Sberbank obnovuje vozový park vozy od automobilky Škoda Auto, jejich dodávku zajišťuje společnost Auto Jarov.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům. V rámci dobrovolnických aktivit zaměstnanci vysadili již tři lesy. Sberbank CZ se též stala druhou nejlepší GEEN Zelenou bankou, a to za šetrný vliv podnikání firmy na životní prostředí.