Zaměstnanci Sberbank splnili vánočních přání dětem a seniorům

17.12.2019

Zaměstnanci Sberbank plní vánoční přání dětem a seniorům. Klientům domovů seniorů či dětem pobývajícím v dětských domech nakoupili přes 100 dárků, o které si napsali Ježíškovi. Na Štědrý večer si tak ti mladší rozbalí vytouženou panenku, koloběžku, auto na ovládání nebo stavebnici, ti starší pak pěknou knížku, kosmetiku či oblečení.

Jedná se o tradiční předvánoční akci Sberbank, kdy její zaměstnanci obdarovávají ty, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci či jim nemá jejich přání kdo splnit. Letos banka vybrala čtyři domovy dětí a seniorů. „Zaměstnanci si vánoční přání rozebrali během chvíle a pak již každý osobně vytoužený dárek pořídil. Celkem potěší sto dětí a seniorů, kterým vánoční dárky rozvezeme až pod vánoční stromek,“ říká Jan Hainz, šéf komunikace Sberbank. „Rád bych poděkoval všem zaměstnancům Sberbank, kteří si na naše děti vzpomněli a udělali jim velikou radost splněním jejich vysněných vánočních přání,“ uvedl Zdeněk Šimek, ředitel Dětského domova Mašťov.

Letos tým banky obdaroval Dětský domov Mašťov, Dětský domov Dubá - Deštná, Domov pro seniory Chýnov a Domov pro seniory Budislav.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům. V rámci dobrovolnických aktivit zaměstnanci vysadili již tři lesy. Sberbank CZ se též stala druhou nejlepší GEEN Zelenou bankou, a to za šetrný vliv podnikání firmy na životní prostředí.