Tým Sberbank vybral na Movember sedmou nejvyšší částku

10.12.2019

Zaměstnanci banky přispěli na Movember sedmou nejvyšší částkou v České republice. Podařilo se jim získat bezmála 100 tisíc korun a již tradičně se zařadit mezi největší přispěvatele hnutí na podporu prevence rakoviny prostaty a varlat.

„Děkujeme všem, kdo se rozhodli podpořit úžasný projekt Movember. Potvrdili jsme si opět, že u nás pracují skvělí lidé, kteří se umí nadchnout pro dobrou věc. Díky tomu tým Sberbank každoročně patří mezi největší dárce,“ ocenila výsledky listopadové sbírky Alžběta Kellersteinová ze Sberbank, která se pravidelně do akce zapojuje a letos přispěla i nejvyšší částkou mezi ženami Mo Sistas. Další tři ambasadoři týmu Sberbank se umístili v první desítce mezi muži Mo Bros.

Do Movemberu se aktivně zapojili téměř všichni zaměstnanci banky, kteří přispěli i díky jejich rodinám, přátelům a obchodním partnerům. Celkem tým Sberbank přispěl částkou 98 422 korun. Získané peníze poputují Nadačnímu fondu Muži proti rakovině na prevenci a léčbu rakoviny prostaty a varlat. Díky vybraným prostředkům se již například podařilo vybavit operační sál Fakultní nemocnice Plzeň.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ dlouhodobě rozvíjí společensky zodpovědné podnikání. Spravuje vlastní nadační fond, podporuje dobrovolnictví zaměstnanců, podílí se na ochraně životního prostředí a obnově krajiny, finančně pomáhá veřejně prospěšným projektům. V rámci dobrovolnických aktivit zaměstnanci vysadili již tři lesy. Sberbank CZ se též stala druhou nejlepší GEEN Zelenou bankou, a to za šetrný vliv podnikání firmy na životní prostředí.