Společenská odpovědnost

Naše podnikání stojí na férovém a společensky odpovědném přístupu. Pokládáme za samozřejmé pomáhat v oblastech, kde je to potřeba.

Jak pomáháme

Podporujeme aktivní zapojování našich zaměstnanců do dobročinnosti a firemního dobrovolnického programu. Důležité je pro nás podnikat ohleduplně k životnímu prostředí, podporujeme také projekty na obnovu krajiny. Z Nadačního fondu Sberbank CZ rozdělujeme finanční prostředky neziskovým společnostem na projekty, kterými se snažíme pomoci zlepšit a zpříjemnit život konkrétním lidem. Pomáháme především těmto skupinám:

  • Ohrožené děti nebo podpora aktivit dětí žijících v sociálně nestandartních podmínkach
  • Ohrožené ženy nebo podpora programů určených ženám žijících v sociálně nestandartních podmínkach děti nebo podpora aktivit dětí žijících v sociálně nestandartních podmínkach
  • Podpora vzdělávaní a finanční gramotnosti
  • Zdravotně postižení
  • Senioři
  • Ekologické projekty

Naše dlouhodobé projekty

Snažíme se pomáhat a ulehčovat život potřebným, od založení Nadačního fondu Sberbank CZ jsme podpořili desítky projektů.

  • Nadační fond Sberbank 
  • Podporujeme prevenci rakoviny a jsme aktivní v Movemberu
  • Plníme vánoční přání dětem a seniorům z azylových domů a domovů pro seniory
  • Naši zaměstnanci vysadili několik lesů
Znáte neziskovou organizaci, která by potřebovala finanční pomoc, a rádi byste ji podpořili prostředky z našeho Nadačního fondu? Neváhejte a vyplňte formulář Žádost o finanční podporu.

Hledat

29.11.2021

Nadační fond Sberbank letos daroval přes milion korun

Nadační fond Sberbank podpořil 18 projektů celkovou částkou převyšující milion korun. Správní rada schválila pomoc třem posledním projektům za rok 2021. Letos tak fond předal potřebným dosud nejvyšší částku za dobu své existence. Nevyšší příspěvek, 343 tisíc korun, poukázal Diecézní charitě Brno na pomoc lidem zasaženým tornádem na jižní Moravě.

Číst dále Číst dále

21.09.2021

Sberbank podpořila Běh dobré vůle

Sberbank se dlouhodobě věnuje podpoře charitativních projektů i zdravého životního stylu. Ideálním spojením obojího tak byl Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Účastnilo se ho 32 zaměstnanců banky v čele s generální ředitelkou a předsedkyní představenstva Marijanou Vasilescu. Výtěžek ze startovného bude celý věnován na pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci ovlivněné nemocí, ztrátou bydlení či domácím násilím.

Číst dále Číst dále

19.08.2021

Sberbank a její zaměstnanci darovali přes 343 tisíc lidem postiženým tornádem

Charitativní sbírka Nadačního fondu Sberbank získala přes 343 tisíc Kč pro lidi zasažené tornádem na jižní Moravě. Zaměstnanci banky věnovali 171 565 korun do Nadačního fondu Sberbank, banka částku ještě zdvojnásobila. Celkem tak Nadační fond převedl 343 130 Kč na účet Diecézní charity v Brně, která dar použije jako finanční pomoc lidem zasaženým nedávnými přírodními katastrofami na Hodonínsku a Břeclavsku. Zaměstnanci banky se zapojili i osobně na místě jako dobrovolníci na odstraňování následků ničivého živlu.

Číst dále Číst dále

Starší novinky