Peněženku už tahat nemusíte!

Sberbank přináší prvotřídní integraci služby Google Pay™ do Sberbank Online. Jedná se o rychlý a snadný způsob placení na webu a hlavně v jakémkoliv obchodě, který podporuje bezkontaktní platební terminál. Google Pay v mobilu Vám umožní zcela nahradit vaši plastovou debetní kartu. 

  • Bezpečnost na prvním místě
  • Funguje na všech terminálech
  • Podpora biometriky
  • Rychlá aktivace během minut

Zabezpečeno Google™ systémy

Jakákoliv transakce provedená přes bránu Google Pay skryje obchodníkovi skutečné informace o vaši platební kartě. Obchodník obdrží jednorázovou šifrovanou kartu vygenerovanou systémem Google Pay.

Karty Sberbank v mobilu

Službu Google Pay podporujeme se všemi kartami Sberbank VISA.

  • Pod 500 Kč jen rozsvítíte obrazovku a telefon přiložíte k platebnímu terminálu
  • Nad 500 Kč je z důvodu bezpečnosti potřeba odemknutí obrazovky pomocí Vaší metody ověření (čtečka otisku prstů, sken obličeje, PIN)

Stáhněte si Google Pay™

Pokud aplikaci ještě nemáte ve svém Android telefonu, můžete ji stáhnout přímo z obchodu Google Play.

Jak aktivovat kartu v Google Pay?

Přidejte kartu
1
Spusťte ve Vašem mobilním zařízení aplikaci Google Pay přidejte Vaši platební kartu a využívejte rychlé placení v obchodech, aplikacích nebo online.
Potvrďte kód
2
Údaje o Vaší platební kartě můžete načíst automaticky pomocí fotoaparátu nebo zadat ručně. Doplňte další požadované údaje a potvrďte souhlas s obchodními podmínkami služby Google Pay.
Ověření
3
Budeme chtít potvrdit Vaši totožnost. Vyberte, zda chcete poslat ověřovací kód přes SMS nebo e-mail. Přepište ověřovací kód z SMS nebo e-mailu.
Hotovo!
4
Vaše karta je připravena k placení, přejeme vám příjemné nakupování.

Časté dotazy

Jaké karty Sberbank mohu přidat do služby Google Pay?

Všechny debetní karty VISA vydané Sberbank CZ (VISA Classic Personal, VISA Classic Business, Visa Classic Gold)..

Jsou platby pomocí mobilu bezpečné?

Ano, nemusíte mít obavy. Údaje o Vaší kartě nejsou v telefonu, ale v bezpečném uložišti mimo něj. Nikdo se k nim nedostane. Z důvodu zajištění bezpečnosti plateb je nutné, aby Váš mobilní telefon byl zabezpečen přístupovým heslem.

Co když mi nejde zprovoznit Google Pay?

Pokud se vám placení mobilem nedaří, nejprve si prosím ověřte, že Váš telefon podporuje službu NFC a je zapnutá. Když pak máte kartu v telefonu již nahranou, ale máte nějaké problémy s placením např. u terminálu zkuste telefon přiložit na různých místech, NFC čtečka totiž může být umístěna v jiné části telefonu.

Co mám dělat, když jsem zařízení ztratil nebo mi bylo odcizeno?

Pomocí Google účtu se přihlašte do Platebnich metod Google https://payments.google.com/payments/home#paymentMethods a vyhledejte Vaše zařízení, a poté ho vzdáleně zablokujte. Nemusíte tak Vaši kartu rušit. 

V případě, že dojde k blokaci mé plastové karty, budu moci platit službou Google Pay, kde budu mít kartu přidanou?

Ne. Dočasnou nebo trvalou blokací karty dojde i k blokaci karty nahrané v Google Pay. Jakákoliv změna na plastové kartě má vliv na kartu nahranou v Google Pay. 

Uvidím provedené transakce s Google Pay v historii transakcí ve svém elektronickém bankovnictví?

Ano. Transakce uvidíte ve Vašem internetovém nebo mobilním bankovnictví ve výpisu. Uvidíte je také v aplikaci Google Pay.

 

Účtuje mi Sberbank za placení mobilem nějaký poplatek?

Ne. Služba je zdarma a nic za placení neúčtujeme. 

Musím mít v telefonu přístup k internetu, abych mohl využít služby Google Pay?

Ne. Přístup k internetu potřebujete pouze tehdy, když kartu přidáváte do Google Pay.  Může se ale stát, že při dlouhodobém nepřipojení k internetu, se platba správně neprovede.Proto doporučujeme se občas k internetu připojit, abyste zabránili problému při placení.

Lze vybírat s mobilem také hotovost z bankomatu, kde budu mít nahranou platební kartu?

Ano, pokud má bankomat bezkontaktní čtečku. Bankomat po Vás bude vyžadovat PIN, který je totožný s PINEM na Vaší plastové kartě.