Sberbank varuje před phishingovou kampaní

03.06.2019

V minulém týdnu zachytilo naše bezpečnostní oddělení phishingovou kampaň, která se pravděpodobně rozšiřuje na český bankovní trh.

PHISHING je snaha počítačových podvodníků získat citlivé osobní informace, jakými jsou rodná čísla, hesla, údaje o platebních kartách, čísla bankovních účtů apod. Šíří se podvodnými emailovými zprávami nebo přesměrováním na falešné internetové stránky. Vypadají jako zprávy od důvěryhodných organizací. Vždy se ale jedná o podvod. Falešné emaily a zprávy vás žádají o aktualizace, ověření nebo potvrzení informací o vašem účtu, což vede ke krádeži vaší identity. Po kliknutí na odkaz jste přesměrováni na falešné stránky, které často vypadají podobně. Rozdíl bývá v detailech, jakými jsou chybná písmena nebo odlišná doména než .cz

Jak se tomu vyhnout?

BUĎTE OBEZŘETNÍ! Neklikejte na odkazy v nevyžádané poště nebo na Facebooku - Neotvírejte přílohy nevyžádaných emailových zpráv - Nesdělujte nikomu svá hesla, ani po telefonu - Kontrolujte správnost URL adresy navštěvovaných stránek. Rozdíl bývá v detailech, jako je chybné písmeno v adrese nebo v odlišné doméně (.com namísto .cz).