Sberbank pomáhá svým klientům překonat obtížné období

14.03.2020

V návaznosti na vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky vládou ČR a souvisejících restriktivních opatřeních je Sberbank připravena všem svým klientům vyjít maximálně vstříc. Provoz pobočkové sítě zůstává nepřerušen i v obchodních centrech v Praze a Brně, byla zvýšena četnost dotací bankomatů, a od pondělí 16. března Sberbank nabídne svým klientům i neklientům z řad podnikatelů a malých firem Firemní FÉR úvěr za atraktivní ceny.

“Jsme si vědomi těžké situace, do které se nyní dostala řada podnikatelů i malých firem, a kteří budou nutně potřebovat finanční prostředky. Proto jsme pro ně od pondělí připravili nabídku nezajištěného Firemního FÉR úvěru s nejnižší sazbou 4,9 % ročně, kdy žádost vyřídíme zdarma a do 48 hodin,” vysvětluje Daniel Krumpolc, člen představenstva Sberbank CZ. Nabídka je určena pro podnikatele a malé firmy s ročním obratem do 25 milionů korun a týká se úvěrů od 30 000 do 3 000 000 Kč se splatností až 7 let. Firemní FÉR úvěr je možné využít i na refinancování úvěru u jiné banky, a to nově se splatností až 8 let.

Provoz všech poboček a firemních center Sberbank zůstává nepřerušen, a to i v obchodních centrech. Sberbank zároveň posiluje kapacity svého zákaznického centra (tel. 800 133 444) a přijala opatření ke zvýšení četností dotací svých bankomatů. Je rovněž připravena pomoci všem svým klientům, na které dopadly ekonomické důsledky nouzového stavu, a v doložených a individuálně posouzených případech, u kterých to bude možné, poskytne dočasné snížení splátek jejich hypotéčních a spotřebitelských úvěrů. Zároveň Sberbank vyzývá všechny své klienty, aby v maximální možné míře využívali k vyřízení svých bankovních potřeb internetové a mobilní bankovnictví nebo on-line aplikace na našem webu.

V rámci ochrany zdraví svých zaměstnanců Sberbank omezila veškeré služební cesty do zahraničí i po České republice, zrušila veškerá školení, pracovní schůzky či konference pro více jak deset zaměstnanců, v maximální možné míře využívá možností práce zaměstnanců z domova (tzv. home office) a zvýšila dodávky desinfekčních prostředků jak na centrálu, tak do pobočkové sítě. Rovněž vychází finančně vstříc všem svým zaměstnancům, kteří po návratu ze zahraničí musí zůstat na povinné karanténě doma nebo se musí starat o své děti díky uzavření všech škol v České republice.

Sberbank CZ, a.s.

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.