Co je Sberbank M-Token?

Sberbank M-Token je mobilní aplikace, která zjednodušuje používání našeho internetového bankovnictví Sberbank Online. S pomocí M-Tokenu už nemusíte při přihlašování nebo zasílání platby přepisovat SMS kód, ale transakci jednoduše potvrdíte PINem nebo biometrikou ve svém mobilním telefonu.

  • Bezpečnost na prvním místě
  • Jednoduchá a rychlá aktivace
  • Konec přepisování SMS kódů
  • Podpora biometriky

Bezpečnost na prvním místě

V aplikaci M-Token vždy vidíte detaily každé transakce, kterou podepisujete, a vše si můžete nejdříve pořádně zkontrolovat.

Jednoduchá a rychlá aktivace

Přihlásíte se pomocí stejných údajů, které používáte do svého internetového bankovnictví Sberbank Online.

Žádné přepisování SMS kódů

Při přihlášení do internetového bankovnictví nebo při provádění platby zašle M-Token na Váš mobilní telefon Push notifikaci se všemi podrobnostmi o právě prováděné aktivitě. Na vás už je jen notifikaci jedním dotekem otevřít, zkontrolovat a potvrdit.

Podpora biometriky

Podporuje váš telefon ověření pomocí otisku prstu nebo rozpoznání obličeje? Aktivujte si biometriku v nastavení aplikace a správa Vašich financí bude ještě jednodušší.

Stáhněte si Sberbank M-Token

Stáhněte si mobilní aplikaci M-Token z Google Play nebo App Store a potvrzujte transakce rychle a bezpečně

Jak aktivovat M-Token?

Stáhněte aplikaci
1
Stáhněte si aplikaci Sberbank M-Token z Google Play nebo App Store
Přihlašte se
2
Přihlaste se stejnými údaji, které používáte do svého internetového bankovnictví Sberbank Online, a potvrďte zaslaným SMS kódem.
Zvolte si PIN
3
Vytvořte si 6místný PIN, který budete používat pro potvrzování operací v aplikaci M-Token.

Časté dotazy

K čemu M-Token slouží?

Sberbank M-Token je mobilní aplikace, která slouží k autorizaci požadavků v internetovém bankovnictví. Plně nahrazuje SMS kód a heslo, které bylo nutné vždy přepisovat do formuláře a požadavek tak potvrdit.

Je M-Token bezpečný?

Ano, Sberbank M-Token je moderní autorizační metoda, která splňuje všechny bezpečnostní standardy.

Můžu mít aktivovaný M-Token na více mobilních zařízeních?

Z bezpečnostních důvodů je možné mít aktivovaný pouze na jednom mobilním zařízení.

Slouží M-Token i pro mobilní aplikaci Sberbank Online Mobile?

Ne, Sberbank M-Token slouží pro internetové bankovnictví. V mobilním bankovnictví se přihlašujete nebo potvrzujete transakce prostřednictvím PINu nebo biometriky.

Co dělat, když mám nový telefon?

Pokud máte nový telefon, je nutné provést znovu aktivaci. Před samotnou aktivací nejdříve v internetovém bankovnictví odeberte v sekci Nastavení – Zabezpečení starou registraci odeberte.

Při přihlášení nebo potvrzení mi nechodí notifikace

Jednou z příčin může být, že jste nepovolili pro aplikaci Sberbank M-Token zasílání push notifikací. Zkontrolujte si nastavení ve svém telefonu.

Ukládá aplikace otisk Vašeho prstu nebo sken obličeje?

Ne, aplikace tyto údaje nezískává a nemá k ním v žádném případě přístup. Tyto údaje se nachází výhradně v zařízení výrobce mobilního telefonu, na který se M-Token instaluje. M-Token získá pouze informaci, zda došlo či nedošlo k úspěšnému ověření pomocí biometriky.